През учебната 2011/2012 година по методиката Jump Math ще се обучават 741 деца от 36 училища в страната. Всъщност България е първата неанглийско-говоряща страна, която въвежда Jump Math, като през миналата учебна година се е работило само с един 3-ти и един 4-ти клас в София.
Jump Math не променя програмата или материала, който се преподава, нито класната структура на обучение. Системата променя отношението на учителя към децата, както и отношението на децата към учителя и математиката. Резултатът от тази промяна според поддръжниците на методиката е феноменален. Всички деца в един средностатистически клас стават отличници по математика и учат с голямо желание. В основата е създаването на сигурна и окуражаваща среда с възможност за всяко дете да бъде успешно. Дават се специално подрбани задачи на стъпки по такав начин, че всяко дете да може да ги разбере и да придобие увереност за повече. Това създава позитивна обратна връзка у децата, мотивира ги вътрешно и крайните резултати са над максималните изисквания на образователната система.
Jump Math е методика за преподаване на математика с пълен набор учебни материали за ученици и подробни инструкции за учители, разработена от Джон Майтън – математик от Университета на Торонто. Първоначално методиката е била разработена по метода на пробите и грешките за подпомагане на изоставащи ученици преди повече от 15 години. Всички принципи и похвати са следствие от реална работа с деца и натрупан опит от преподаване в различни условия. В момента 5-6 хиляди деца се учат по тази система в няколко провинции на Канада и няколко училища в Англия и САЩ.
гаро казва
Лоша система!!! Ако бъде успешна, ще секнат доходите на Катя Димитрова и Веска Чавдарова…. Не ви ли е жал за тях??
Милена казва
Търпение и успех в това добро начинание.
Мариана казва
Страхотна идея. Дано да има успех!
Колкото до частните учители, интересно ми е, дали Катя Димитрова и другите като нея си декларират доходите пред държавата?