Новият председател на Районен съд – Свиленград – Елена Тодорова, встъпи в длъжност днес на официална церемония. Тя бе представена на служителите и магистратите от председателя на Хасковския окръжен съд Миглена Тянкова. Гости на събитието бяха Галя Георгиева, член на Висшия съдебен съвет, председателят на Апелативен съд – Пловдив Георги Чамбов и районният прокурор Антон Стоянов.
Досегашният ръководител на съда – Христо Георчев, пожела успех на новия председател, заявявайки подкрепата си и желанието си да й помага в работата, с опита, който има. Той получи похвала от Миглена Тянкова за успешното ръководене на едно от най-натоварените съдилища в страната. Съдия Тодорова от своя страна заяви, че ще продължи да следва добрите практики създадени до момента.
Елена Тодорова е със 17 години юридически стаж. В периода от февруари 2003 година до февруари 2007 година тя е била съдия в РС-Свиленград. След това в продължение на пет години е председател на РС-Елхово.
Съдия Тодорова спечели подкрепата на 13 от членовете на Висшия съдебен съвет в конкурса за избор на административен ръководител на районния съд. След нея се нареди досегашният ръководител Христо Георчев, който получи шест гласа в своя подкрепа и Иван Йорданов, председател на съда в Крумовград, с три гласа.
georgi казва
Понеделник, 02 Декември 2013г. 07:00ч. , Автор: Веселин Тонев
[Прави от ляво надясно: Антон Стефанов, Димитър Делибозов, Радослав Христов, Златомир Стоилов, Владимир Владимиров, Николай Иванов, Димитър Делибозов, Георги Милев, Клекнали от ляво надясно: Стефан Дживилеков, Янко Стоянов, Георги Яръмов, Стефан Ангелов, Александър Калайджиев, Христо Георгиев, Гретиен Колев, Денис Исаков, Марин Найденов, Треньор: Димитър Калчоров] Младите не бива да се сърдят, че една година ще седят на пейката
Преди дни имах възможност да наблюдавам на живо децата и юношите на „Свиленград 1921“, и смея да твърдя, че тя е една от най-добрите футболни школи в нашата област. Стана ми интересно каква е рецептата и как там мотивират децата да дават всичко от себе си за успеха.
Другите неща научих по-късно, от срещите ми с президента на клуба Иван Пехливанов и членът на УС, и майка на футболист в детския отбор Даниела Георгиева, която отговаря и следи за работата в школата. Те с огромно желание споделиха абсолютно всичко относно организацията, както и методиката, начина на разпределяне на работата в тренировките и седмичния план.
Децата и юношите младша възраст на ФК „Свиленград 1921“, завършиха на първите места през есенния сезон в първенството на Хасковска област – нещо, което не се бе случвало от дълго време. Това ни накара да обърнем внимание на това каква е политиката на клуба и как в тази тежка икономическа криза в страната, се изграждат млади футболисти. В края на лятото бе избрано ново ръководство в клуба. То обаче не насочи потенциала си към мъжката формация, а запретна ръкави и се захвана за работа с талантите. В пограничния град стигнаха до извода, че да се плаща на чужди и скъпо платени играчи за мъжкия отбор, вече е непосилно и нелогично. [Прави от ляво надясно: Атанас Ходжев, Кристиян Перчемлиев, Христо Проданов, Костадин Желев, Георги Георгиев, Чавдар Иванов, Любомир Стефанов, Йордан Лозанов. Клекнали от ляво надясно: Валентин Димитров, Атанас Радойнов, Николай Банев, Димитър Стефанов, Мирослав Георгиев, Георги Петков, Димитър Стоянов, Иван Раев. Треньор: Петър Костадинов]
„В скоро време ще берем плодовете от работата в школата“, красноречив е президентът на клуба Иван Пехливанов. Знаем, че имаме таланти и можем да разчитаме на качеството на младите ни кадри, но имахме нужда към тях да прибавим опитни и работливи треньори. За наша радост тандемът Димитър Калчоров и Петър Костадинов сработи много добре.“
Младоците разкриха напълно потенциала си и както децата, така и юношите на клуба, завършиха на върха в първенствата на Областната футболна група.
„Това класиране бе много важно от психологическа гледна точка за младите ни момчета. То значително повиши увереността им. Повече български клубове трябва да отгледат свои таланти. Ако го направят, ще имат изгода. Ето, ние вече берем плодовете от добрата работа в школата. Много младоци показват отлична игра и ще продължат да се развиват“, заяви от своя страна и наставникът на мъжете Анастас Попов.
Базата на Свиленград се намира на 700-800 метра от стадион „Колодрума“. Състои се от изключителен терен с естествена трева. Градският стадион е снабден със специална фитнес зала, в която се анализират тренировките и официалните мачове.
Всичко, което притежава мъжкият отбор, се използва и от децата като пособия и анализаторска техника. От тази година целта и задачите на самата школа на Свиленград, е всяка година да качва по 2-3 състезатели в мъжкия отбор. Тук работят изцяло върху изграждането на състезателя във всяка една област – технически, физически, тактически и психологически.
Според мнението на хората от ръководството, рецептата за успеха на школата на „Свиленград 1921“ съдържа девет основни съставки: добри бази, ежегодно финансиране с достатъчно средства, силно поколение деца, с което е работено през годините, треньори, които са добри професионалисти, с голямо желание за работа, с умения да мотивират децата, да създават дух на разбирателство, приятелство и екипност в отборите си. Важен компонент е също разбирателството между треньори – ръководство и футболисти, както и добрата методика за организация на тренировъчния процес. Не на последно място обаче идва волята на ръководството на община Свиленград, в лицето на кмета инж. Георги Манолов, който стои в основата на всичко, което се вижда като краен резултат.
Всяка община в България по своята същност е една малка държава в държавата със своето местно самоуправление и лидер в лицето на своя кмет. Децата на Свиленград са щастливци, че живеят в община, която вече трети мандат се ръководи от един човек с огромно сърце, който дава всичко от себе си, за да успее в тези трудни времена, да направи Свиленград едно добро място за живеене. Той дава шанс на всички, които искат да спортуват, да разполагат с добри условия и съоръжения за да го правят, независимо от вида спорт, който практикуват. Всички млади спортисти, знаят, че могат да разчитат на него и имат неговата подкрепа.
„Когато има воля, винаги има начин, когато няма воля, винаги има причина“, лаконичен бе пред „Хасковска Марица“, Георги Манолов.
За съжаление, не всички местни лидери имат мисленето и волята на кмета на Свиленград. Това най-добре забелязват и децата на ФК „Свиленград 1921“, по време на гостуванията си. Те са принудени да играят при много лоши условия. „Когато децата на Спортното училище на „Асти АБ“, ни гостуваха през този полусезон, имах възможността да разговарям с тях и искам да споделя нещо, което се заби в главата ми и се запитах, „С какво тези деца са заслужили подобно отношение?“. Репликата беше следната: „Ние загубихме, защото аз и другите играем на такъв терен, за първи път през живота си.
Вие ще видите като дойдете на нашата яма какво ще ви правим!“
Колко е жалко, когато от отношението на спортната общественост, зависят толкова много от децата, които искат и имат право да спортуват при едни нормални условия, но тези, които трябва да ги създават, нехаят и намират причините за това“, допълва с болка Даниела Георгиева.
И още нещо! Базата, с която разполага ФК „Свиленград 1921“, са два стадиона, с естествено тревно покритие. Стадион „Колодрума“, който претърпя основен ремонт и допълнително изградения тренировъчен терен. Официалните футболни срещи на мъжкия отбор и на отборите на ДЮШ, се играят на стадион „Колодрума“. От огромно значение за успеха на един футболен клуб, е и неговият ръководител. Отскоро Председател на Управителния съвет на ФК „Свиленград 1921“ е Иван Пехливанов, който не пести сили, време и средства, за да води клуба към успехи, разбира се, с помощта на останалите членове на Управителния и контролния съвет.
Треньорите, които ръководят двата отбора, са Димитър Калчоров /деца/ и Петър Костадинов /юноши младша възраст/. Димитър Калчоров е треньорът с повече опит и много добри професионални качества, който работи от доста време в школата и на чиято работа се дължи в голяма степен, днешния успех. Петър Костадинов е младо момче, което по образование, е учител по физическо възпитание и много добро попадение за школата. Той компенсира малкия си опит с огромно желание да учи, да уважава познанията на треньора с повече опит, да търси комуникация и знания.
Свиленградчани са благодарни и на бившия треньор на мъжкия отбор на клуба Стоян Димитров. Пловдивчанинът е много добър специалист в областта на детско-юношеският футбол и оставя трайни следи на „Колодрума“. Самата методика, която в момента се използва от школата е предоставена от него.
140 от 1 до 12 клас се увлякоха по голямата игра
Сега на стадионите тренират деца от първи до дванадесети клас. Общо 140 на брой. Тенденцията е да се обхванат и децата в детските градини, като тренировките през зимния сезон с желаещите ще се осъществяват на място в спортните им салони, а през топлия период – на тревен терен. Това ще даде възможност на всички, които обичат футбола, да спортуват и да усвояват умения от най-ранна възраст.
Много важен елемент, който оказва влияние на ентусиазма и мотивацията на децата, е отношението и подкрепата на голяма част от родителите. Те редовно присъстват на футболните срещи, подготвят сандвичи за децата, осигуряват част от средствата за летен и зимен подготвителен лагер. Не на последно място са любовта и вниманието, които децата усещат, че получават.
Това е формулата на успеха: Много работа, дух на уважение и приемане, много ентусиазъм и много любов.
Анонимен казва
ГЕОРГИ ГЕОРГИ ти май ни мислиш за някои хапци. какви са тези раски към треньорите калчоров и попов, за петър димитров само хубави неща, но за тези двамата нищо хубаво не можем да кажем при мъжете добре , че помощник треньор е димитър бахчеванов, та да върви що годе добре отбора. благодарение на уважаемият кмет на свиленград господин Манолов , ако не е той футбол и бази в Свиленград няма да има. благодарност и на личността иван пехливанов, който с огромно желани е и всиотдаденост се раздава да има нашият град прекрасни и добри футболисти. нека футболната общественост да попитат този големият треньор попов, защо като беше пловдивския треньор не защитаваше местните момчета, а беше на страната на оня измисленият пловдивманин, който се подиграваше със местните кадри, сега със какви очи гледа тези момчета и се прави на голям специалист. този не става за нищо, калчоров не е бил никакъв футболист и сега не е никакъв треньор, това са личности, които си гледат техните интереси. успех на децата .
Топчо казва
Много сте далече от мене ,рече “ Цар футбол “ !
Анонимен казва
popov e palen tapanar