Изложба на първи издания на класически произведения от българската и световна литература показва Общинската библиотека. В експозицията, озаглавена „Книгите, които промениха България”, са включени само част от ценните и редки издания, с които разполага нашата библиотека. Сред тях са издание от 1903 година на Вазовата пиеса „Службогонци” и издание от 1896 година на романа му „Нова земя”, който се приема като продължение на „Под игото”. Изложбата показва първо и второ издание на „Вечната и святата” от Елисавета Багряна – много малко са библиотеките, които ги притежават, подчертаха от дома на книгата. Колекцията се допълва от „Разорението на тракийските българи” (1918 г.) от Л. Милетич, Яворовата пиеса „Когато гръм удари как ехото заглъхва” от 1912 г. , издание от 1910 г. на антологията „На острова на блажените” от Пенчо Славейков. От световната класика са показани първото българско издание на „Ад” от Данте Алигиери с превод от Константин Величков, „Поклонението на кръста” (1894 г.) от Педро Калдерон де ла Барка, „От ума си тегли” (1898 г.) на Александър Грибоедов, както и издание от 1911 г. на Пушкиновия „Борис Годунов”.
Богатата колекция на местната библиотека е събирана в продължение на много години. В нея има и някои първи издания на български език на книги на Достоевски, които се оказва, че са много редки. Ценните издания се съхраняват при специален режим. Те могат да се ползват от читатели, но само на място и под надзора на библиотекар.
Оказва се, че колекцията на местната библиотека скоро ще бъде обогатена с нови издания. Преди няколко дни местен библиофил е решил да направи дарение на първите два тома на разказите на Йордан Йовков. Книгите, които излизат през 1917 и 1918 година, са закупени и реставрирани изцяло с негови средства.
Анонимен казва
Ало общината елате си вижте халвата с която асфалтирате, няма такава пародия всичко се рони на втория ден…срамота е говоря конкертнo за улиците който правите до Билла.
Джо казва
Не пиши тука сладур ,вземи една лопата и към общината .