Защо Китай и Южна Корея имат много по-добри резултати от европейските държави
Д-р Емилия Караславова е родена в Свиленград. Тук завършва средно образование с пълно отличие. Медицина завършва в Пловдив. Собственик и управител е на „Биомедицински анализи“ ЕООД.
Предлагаме Ви нейната терапевтична схема за лечение при коронавирус.
След преглед на достъпната информация в мрежата се вижда, че Китай и Южна Корея умело съчетават при лечението на коронавируса конвенционалната медицина с техните традиционни терапевтични подходи. Резултатите им са повече от добри. В контраст на това в Италия лекуват с конвенционални методи и виждаме катастрофалните резултати – случаите на починали към 14.03.2020 г. надхвърлят оздравелите, т.е. ситуацията налага категорично да се акцентира на нетрадиционната медицина!
Първо за инфектираните.
Цитиран е основен начин за заразяване – чрез докосване на устата, носа и очите. Вече е известно, че вирусът издържа дълго време в околна среда дни и седмици върху хранителни среди, като е устойчив на температура до 70°С. Най-вероятно има контаминирани хранителни продукти, които или не са минали термична обработка или са контаминирани след изстудянането им … преди пакетирането/затварянето им. Важно е да се отбележи, че болните, ако докосват очи, нос , уста често, реално се реинфектират постоянно и затова понякога дори и да има временно подобрение, настъпва отново влошаване, защото организмът се изтощава от дълготрайното реинфектиране.
Трябва да се измиват старателно повърхностите и дрехите на болните и заразоносителите. Вирусът не е устойчив на обикновените перилни и дезинфекционни препарати. Задължително проветряване и няколкократно дезинфекциране на уредите за отопление, климатици, вентилатори и др.
Физикални методи, които успешно могат да се приложат в настоящата ситуация:
– кварцови лампи, достатъчно мощни в помещенията при болните;
– Йонизатор на въздух;
– дифузер на въздух, в който да се слагат етерични масла с доказан противовъзпалителен ефект: масло от чаено дърво, ехинацея, лимонена трева, лавандула и други;
– овлажнител на въздух, в който също могат да се поставят изброените по-горе препарати. Сухият въздух е абсолютна бариера за естественото противодействие на дихателните пътища срещу каквито и да са патогени.
– инфрачервена лампа, насочена към гърдите ;
– всякакви физикални методи, облекчаващи дишането – двигателни техники, акупресура и акупунктура;
– всички, което подпомага имунната система;
– абсолютно противопоказно е болните да се преуморяват, да се стресират, да не си доспиват, като това се отнася и най-вече за медицинския персонал;
Необходимо е:
– изследване на пълна кръвна картина, рН, елекролитен баланс;
– изследване нивото на витамин Д3, селен, цинк и йод;
– значителна част от лекарствата при редовен прием понижават нивата на селена и цинка, което е характерно за възрастните хора с по няколко хронични заболявания. Йодът в настоящия момент е в перманентен дефицит;
Ето наши хранителни добавки, които са много подходящи за приемане:
– Натанал – извлек от чесън;
– Селен, цинк, витамин Д;
– Около два литра гореща вода с мед, лимон и сода – на ден;
– Поне 1000 млг на ден рибено масло;
– Герисан;
– Клеева тинктура;
– Мед
– Биозин
– Хомеопатични препарати ….;
– от познатите Тамифлу; Авирол рапид и др. и всичко, което е възможно да повиши дихателната функция на организма, т.е. обездвижването и залежаването не са препоръчителни;
Важно е инфектираните да могат колкото е възможно по-рано да бъдат третирани по този начин!!!!
Мерките за ограничаване на разпространението на заразата трябва да бъдат спазени, но при оптимално лечение изходът от заболяването ще е оптимистичен!
Д-р Емилия Караславова
Галя Георгиеваева казва
Много полезна информация.Ще се възползвам максимално от съветите и препоръките ви!Имам един въпрос-Вбрискова група ли съм?На 43 г,пушач и с Пролабс на лява митрална клапа.Съвсем наскоро разбрах,че съм с този дефект,след като изкарах тежък грип,преди месец.