Талантите от Свиленград заслужиха три първи места в различните категории
Вчера в Областна администрация – Хасково се проведе областния етап на Националния конкурс за детска рисунка “С очите си видях бедата”. На церемонията, сред отличените, бяха свиленградски млади художници.
Ученичката от ПГССИ „Христо Ботев“ Яна Георгиева, завоюва първо място в своята категория и възрастова група.

Мариян Пенев заслужи 2 място, трета възрастова група и Дестини Коно – поощрителна награда в първа възрастова група. Двете деца са възпитаници на ЦСОП „Стефан Василев“.

Същевременно Мариян Пенев получи и своята грамота и награда за участието си в XIX Национален конкурс за детска рисунка “Пролет върху листа”.

С поощрителна награда бе отличена и Цветелина Георгиева от III Г клас на ПОУ „Иван Вазов“.
Поздравления заслужиха отличените възпитаници от школата по приложни изкуства при НЧ „Просвета – 1870“, с ръководител г-жа Мария Кряскова.


Те участваха във II категория – деца и ученици от професионални паралелки, училища и школи по изобразително изкуство, където Йоан Крясков и Габриела Александрова заеха първите места, съответно в първа и втора възрастови групи.

Петокласничката Алекс Бонева от СУ „Д-р Петър Берон“ спечели второ място в първа категория – втора възрастова група в Областния етап на Националния конкурс за детска рисунка „С очите си видях бедата“.
В тазгодишното издание на областния етап на националния конкурс за детска рисунка “С очите си видях бедата“ участваха 95 деца с общо 95 рисунки. Отличени са 31 участници в три основни категории и различни възрастови групи. Във всяка група бяха присъдени първо, второ и трето място, както и поощрителна награда. Наградите връчи областният управител Гинка Райчева.
Изложбата с наградените рисунки ще остане експонирана във фоайето на Областна администрация – Хасково до края на седмицата, след което творбите ще бъдат изпратени за участие в националния етап на конкурса.

Вашият коментар