
Изложбата „Завръщане“ бе открита днес в арт галерията на Свиленград.

Екcпoзициятa cъдъpжa 31 твopби: aквapeли, мacлeнa живoпиc в paзлични cюжeти (пeйзaжи, интepиopи, нaтюpмopти c цвeтя), кepaмични плacтики c изoбpaжeния нa миcтични идoли – пaзитeли. Автори на творбите са хасковските художници Златка Добрева и Даниел Русев.

В произведенията си Златка Добрева съчетава реалистични елементи с абстрактни форми и релефни текстури. Чрез цвета, светлината и пластичността тя предизвиква емоционални преживявания.

В творбите на Даниел Русев най-ценното е искрената емоция. Те носят повече настроение, отколкото сюжет и повече дух, отколкото форма.

На откриването на присъстваха кметът на Свиленград арх. Анастас Карчев, директорът на дирекция „Хуманитарни дейности“ Снежана Янева, близки и приятели на художниците, както и ценители на живописта.
















Вашият коментар