
Инфарктен финал изиграха отборите на Бъки и Свиленград в спор за шампионската титла на България по хандбал при девойките до 14 години.
Габровки дръпнаха в резултата още от първите минути, като в 7 минута водеха с 5:0. Свиленградчанки отбелязаха първия си гол две минути по-късно. Въпреки опитите да догонят в резултата полувремето завърши 14:12 за Бъки.

През втората част „амазонките“ играха по-успешно, но не успяха да стопят разликата, въпреки финалния си спринт. Последният съдийски сигнал дойде при резултат 24:23.

Бронзовите медали в турнира спечели Етър’64, който победи Бяла в двубоя за 3-4 място.




В идеалния отбор на турнира влязоха Никол Колева/Бяла/, Теодора Черпанова/Етър’ 64/, Мария Манева/Свиленград/ и Виктория Белчева/Бъки/.

Най-добър защитник на турнира стана Алисия Ангелова/Бяла/, най-добър вратар – Пресияна Драганова/Бъки/, голмайстор – Мария Стаменкова/Етър’ 64/, реализирала 66 гола и най-полезен играч – Таня Статева/Свиленград/.

Президентът на Свиленград г-жа Ася Райкова връчи плакети на съдиите Галина Христова, Павел Георгиев, Велизар Илийчев, Константин Костадинов, Станислав Василев и делегатите Елена Хаджийска и Теодор Петков.
















































Вашият коментар