Хандбалистките на Свиленград победиха Бяла в полуфинална среща на Държавното първенство по хандбал за девойки до 14 години, показвайки силни технически умения, дух за победа и непримиримост.

Амазонките от Юга, както са популярни момичетата на Костадин Техов и Стела Скачкова, започнаха необичайно плахо полуфиналната среща с Белите тигрици. Гостенките доминираха тотално в първите минути на играта и в 10 минута имаха преднина от 5 гола – 2:7. Постепенно свиленградчанки намериха своята игра и започнаха да топят разликата. Все пак полувремето завърши при резултат 8:10 за „тигриците“.
През втората част Свиленград подобри още играта си, а на вратата блесна Божидара Христозова, която извади 100-процентови голове.

В 23-та минута „амазонките“ изравниха резултата – 10:10, а в 27-та поведоха 13:10. До края на срещата Бяла намаляше разликата няколко пъти до 1 гол, но нямаше сили за повече. Последният сигнал дойде при резултат 18:17.
За Свиленград играч на мача стана вратарката Божидара Христозова, а за Бяла – Невена Миткова.


Финалната среща срещу Бъки е от 16:00 часа, в спортната зала, където „амазонките“ очакват мощната подкрепа на свиленградската спортна общност.














Вашият коментар