• В центъра на Свиленград избухна пожар
  • Дюнерджийницата OZHAN US предлага нови вкусни изкушения на клиентите си в Свиленград
  • Заповед за забрана на къпането във водите на р. Марица и всички открити водни обекти на територията на община Свиленград
  • Учебен автомобил се преобърна извън платното, с леки наранявания е инструкторът
  • Съдът вписва в регистъра на политическите партии „Прогресивна България“, Димитър Стоянов е в Изпълнителния съвет

Новините от Свиленград и региона | e-svilengrad.com

Eлектронен информационен портал на Свиленград, Тополовград, Харманли, Любимец и региона. Актуални регионални новини от Свиленград за граница, митница, спорт и криминални новини.

e-svilengrad
  • Начало
  • Новини
  • Граница
  • От региона
  • Полицейска хроника
  • Раздумка
  • Спорт
  • Галерия
    • Видео
    • Юбилеен вестник
  • За нас
    • Редакция
    • Контакти
    • Условия за ползване
  • Местни избори 2015
  • 25/06/2026
Начало / Новини / Даниела Дариткова: Свиленград има най-хубавата общинска болница

Даниела Дариткова: Свиленград има най-хубавата общинска болница

02/05/2019 19:38 от Михаил Михайлов Оставете коментар

Впечатлена съм от това, което видях. Свиленград има най-хубавата общинска болница. Много е важно, че успявате да отговаряте на нуждите на хората от Свиленград и съседните общини. Вие сте истински пионери в работата си. Първи се възползвахте от възможността лекари от болницата ви да работят в ТЕЛК-а и мисля, че сте единствените, които имате такива битови условия за лекарите си. Всичко това сте направили водени от грижата за пациентите. Искам специално да подчертая отличния мениджмънт на лечебното заведение, каза Даниела Дариткова – председател на здравната комисия в Народното събрание и ръководител на парламентарната група на ГЕРБ.

Това тя направи на среща с колектива на „МБАЛ-Свиленград“, преди да открие заедно със зам.-министъра на здравеопазването  Светлана Йорданова ТЕЛК-а в Свиленград и общежитие за медици, работещи в свиленградската болница. Както е известно от години в свиленградската болница работят лекари и сестри от близки и по-далечни общини.

„Няма малки и големи болници, а такива, които работят добре и инвестират в специалисти и техника“, подчерта д-р Димитър Ермов по време на откриването на сградата.

Общежитието представлява модерна жилищна кооперация, която предлага всички съвременни условия за живот. Сградата, която се намира в двора на болницата  има паркоместа, оборудвана е с всякаква битова техника. Единствените режийни разходи, които ще имат обитателите й, ще са сметките за вода и ток.

Решението за изграждането на кооперацията бе взето от ОбС – Свиленград още по времето, когато бе председателстван от инж. Никола Динков. За строителството в общинския бюджет бяха отделени 556 хиляди лева, а свиленградската болница дофинансира с 25 000 лева. Болницата пое и разходите за пълното обзавеждане на апартаментите, което възлезе на 100 000 лева.

Преди да бъде прерязана официално лентата на единственото лекарско общежитие в България г-жа Дариткова каза, че управляващите трябва да си водят бележки за случващото се в Свиленград и да го популяризират.

Официални гости на ритуала бяха народните представители от ГЕРБ Евгения Ангелова, д-р Георги Станков и Митко Полихронов, от БСП – Никола Динков,заместник-министърът на здравеопазването Светлана Йорданова, областният управител на Хасково Станислав Дечев, кметът на Свиленград инж. Георги Манолов, кметът на Любимец инж. Анастас Анастасов.

Пила под: Новини Маркирани с: Свиленград

loading...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Slotozilla
Yana
Himichesko Svilengrad
Topla Hrana Za Doma
KinoParadizo

Последни коментари

  • Стела за Давам под наем етаж от къща в Свиленград
  • Бисер Недев за Свиленград е втори след Любимец по избирателна активност към 11 часа
  • Димитрина Сургучева за В Свиленград стана катастрофа на разклона за Гърция
  • Евгени Генчовски за Свиленградчанинът Димитър Стоянов ще е водач на кандидат – депутатската листа за Хасковска област на партията на Румен Радев  
  • Sam Morris за Фен клуб на ЦСКА „Червена граница“ – Свиленград кани на общо събрание
  • Sam altman за Внимание! Оранжев код за област Хасково!
  • Стела Стоянова за Свиленградчани, да подкрепим Рая и Даниел Зъмбарови в участието им в патриотичния конкурс „България – земя на герои!“
  • ИВАН за Продавам двустаен апартамент в Свиленград
  • Стефан Стефанов за ЛРД -Свиленград разсели над 700 пернати из ловните полета на дружинките
  • Свят за Подмяна на водопроводи, асфалтиране на улици и обновяване на сгради с общинско значение е част от работата на общинския екип в Любимец за тази година

Фирма:

„Анастас-Ф” ЕООД
ЕИК: 200956559
МОЛ: Михаил Михайлов

Адрес:

България
Свиленград 6500,
ул. М. Шомов №18

Контакти:

+359 878 123 079

Пишете ни:

most_svilengrad@abv.bg
esvgrd@gmail.com

Друга информация:

Собственик
Карта на сайта
Условия за ползване

Социални мрежи:

Google Plus
Facebook
LinkedIn

© 2026 e-svilengrad.com - Новините от Свиленград и региона · Всички права запазени.

Всички текстове и изображения публикувани в e-svilengrad.com са собственост на „Анастас-Ф“ ЕООД и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“.

Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на „Анастас-Ф“ ЕООД е забранено.

Ако смятате, че нарушаваме правилата на Гугъл можете да направите за нас тук Google Spam Report

Web Design and SEO valantin4u.com