Вчера в управлението в Хасково са били задържани двама водачи, съобщиха от полицията.
В 13,25 часа, на тел.112, е подаден сигнал, че лек автомобил „Рено“ се движи в насрещната лента за движение по АМ “Марица“ между Любимец и Харманли. Незабавно са насочени полицейски екипи, които около км 71 засекли колата. Подадени са звукови и светлинни сигнали за спиране, но шофьорът продължил пътя си и се отправил в посока Харманли. Впоследствие колата е следвана и локализирана в Тополовград.
При проверката се е изяснило, че се е шофирала от 40-годишен от Сливен. Използван е дрегер, който показал употреба на 1,72 промила алкохол. Тестът за наркотици е отчел наличие на кокаин. Последвало е задържането му до 24 часа по стартиралото бързо производство.
„Компания“ в ареста му е правил и 46-годишен жител на село Сърница, шофирал леката си кола „Рейндж Ровър“ в родното си село с 1,83 промила алкохол в издишания въздух. Заведено е бързо производство.

Вашият коментар