
В Свиленград започнаха Държавните финали по хандбал за девойки до 14 години. Срещите се играят в спортната зала на града, а турнирът бе открит от кмета на Свиленград арх. Анастас Карчев.

Амазонките от Юга, както са популярни момичетата на Костадин Техов и Стела Скачкова, изиграха първата си среща, постигайки сериозна победа, която бе заявка, че „амазонките“ ще са фактор в турнира.





В първата си среща свиленградчанки се наложиха с 42:20/24:9/ над Шумен’ 98. Амазонките от Юга доминираха в срещата от първия сигнал и взеха категорично първото полувреме с преднина от 15 гола – 24:9. Втората част не бе по-различна и срещата завърши с 42:20 за домакините, които заявиха сериозни амбиции в турнира.
















Грамоти за „Играч на мача“ заслужиха Пламена Николова от Свиленград и Стефани Бенкали от Шумен’ 98.


Утре Свиленград ще се изправи срещу Бъки, а срещата е от 18:20 часа.

Вашият коментар