
Днес Амазонките от Юга, както са популярни момичетата на Костадин Техов и Стела Скачкова, записаха две нови победи в актива си и утре ще играят полуфинал за шампионската титла по хандбал.
Сутринта свиленградчанки победиха коравия тим на Панагюрище в оспорван двубой. Първата част отстъпиха с 1 гол пасив – 11:12, но през втората част направиха обрат и затвориха срещата при краен резултат 23:20. За най-добър играч на мача бе избрана Мария Манева.

Втората среща за деня „амазонките“ взеха безапелационно, побеждавайки Ловеч’98 с 50:24/28:11/. Кристина Колева стана играч на мача за отбора на Ловеч, а Никол Господинова – за Свиленград.


Така след 4 победи Свиленград е лидер в групата си и ще играе полуфинал срещу втория от другата група Бяла.
Срещата е утре, от 10:10 часа, в спортната зала на Свиленград, а ръководството на клуба приканва спортната общност на града да подкрепи момичетата по пътя им към върха! Те го заслужават!





























Вашият коментар